Live Score

England - Premier League
16:00FT Southampton0:0Hull City
16:00FT Stoke City0:0West Ham United
16:00FT Sunderland0:1AFC Bournemouth
16:00FT West Bromwich Albion0:1Leicester City
18:3046' Crystal Palace0:1Burnley
France - Ligue 1
17:00FT Monaco3:1Toulouse
20:00 Montpellier-:-Lille
20:00 SC Bastia-:-Rennes
20:00 Nantes-:-Lorient
20:00 Guingamp-:-Saint-Etienne
20:00 Metz-:-Nancy
Germany - 1. Bundesliga
15:30FT Borussia Dortmund0:0FC Cologne
15:30FT Mainz 051:2Borussia Moenchengladbach
15:30FT Werder Bremen2:0Hertha Berlin
15:30FT Darmstadt3:0Freiburg
15:30FT RasenBallsport Leipzig0:0Ingolstadt
18:3048' Wolfsburg0:3Bayern Munich
Italy - Serie A
20:45 Torino-:-Sampdoria
Portugal - Primeira Liga
17:00FT Boavista1:0Tondela
17:00FT Nacional0:2Rio Ave
19:1521' Benfica0:0Estoril
21:30 Chaves-:-FC Porto
Russia - Premier League
15:30FT Lokomotiv Moscow0:1Rubin Kazan
18:0079' Terek Grozny3:1Ural
Spain - Primera Division
13:00FT Real Sociedad2:1Granada
16:15FT Real Madrid2:1Valencia
18:3050' Las Palmas0:3Atletico Madrid
20:45 Espanyol-:-Barcelona
Argentina - Primera Division
00:05FT Quilmes1:0Talleres
02:15FT Independiente2:2Estudiantes
21:00 Gimnasia LP-:-San Lorenzo
21:00 Huracan-:-Newells Old Boys
21:10 Sarmiento-:-Colon
23:20 Tigre-:-Banfield
Australia - A-League Playoff
11:55FT Sydney FC3:0Perth Glory
Austria - Bundesliga
16:00FT Austria Wien4:1Sturm Graz
18:3050' Salzburg0:1Ried
18:3051' Wolfsberger AC1:0Mattersburg
18:3048' SKN St. Poelten3:1Altach
Belgium - First Division Playoff EL Grp. A
20:00 Waasland-Beveren-:-St.Truiden
20:30 Lierse-:-KV Mechelen
Belgium - First Division Playoff EL Grp. B
18:0081' Genk3:0Kortrijk
20:00 Lokeren-:-Eupen
Bulgaria - First Professional League Championship Playoff
16:00FT Levski Sofia0:3PFC CSKA-Sofia
Bulgaria - First Professional League Relegation Grp. 2
19:0037' Lokomotiv Gorna Oryahovitsa0:0Beroe
Croatia - 1. Division
15:00FT Dinamo Zagreb6:0Cibalia
19:0036' Rijeka2:0Inter Zapresic
Czech Republic - 1. Division
17:00FT Zlin1:2Mlada Boleslav
20:15 Viktoria Plzen-:-Dukla Praha
Denmark - Superligaen Championship Playoff
16:00FT FC Midtjylland3:1FC Nordsjaelland
England - Championship
16:00FT Barnsley1:1Burton Albion
16:00FT Birmingham City2:0Huddersfield Town
16:00FT Blackburn Rovers1:0Aston Villa
16:00FT Derby County3:1Wolverhampton Wanderers
16:00FT Fulham1:1Brentford
16:00FT Ipswich Town0:1Sheffield Wednesday
16:00FT Leeds United3:3Norwich City
16:00FT Preston North End1:1Rotherham United
16:00FT Queens Park Rangers2:0Nottingham Forest
16:00FT Reading1:0Wigan Athletic
18:3050' Brighton & Hove Albion0:1Bristol City
Finland - Veikkausliiga
15:00FT FC Lahti1:1JJK
15:00FT HJK1:1FC Inter
15:00FT KuPS0:1Ilves
15:00FT RoPS3:1PS Kemi
Germany - 2. Bundesliga
13:00FT Nuernberg2:3VfB Stuttgart
13:00FT Karlsruher SC1:3Kaiserslautern
13:00FT Arminia Bielefeld1:1Greuther Fuerth
Hungary - NB I
18:0079' Ferencvaros3:1Mezokovesd SE
18:0079' Ujpest0:1MTK Budapest
18:0081' Diosgyori VTK1:1Vasas Budapest
18:0082' Budapest Honved0:0Gyirmot
18:0082' Haladas2:0Paksi SE
20:30 Videoton FC-:-Debrecen
Israel - Ligat HaAl Championship Group
17:00FT Maccabi Petach Tikva1:0Bnei Sakhnin
19:1021' Beitar Jerusalem1:0Maccabi Haifa
20:00 Maccabi Tel Aviv-:-Hapoel Beer Sheva
Israel - Ligat HaAl Relegation Group
16:45FT Hapoel Kfar Saba1:0Hapoel Ashkelon
16:50FT FC Ashdod2:0Hapoel Tel Aviv
Italy - Serie B
15:00FT Latina0:0Ascoli Picchio FC 1898
15:00FT Ternana0:0Carpi
15:00FT Cittadella2:3Cesena
15:00FT Pro Vercelli0:1Perugia
15:00FT Bari0:0Pisa
15:00FT Spezia0:0SPAL 2013
15:00FT Trapani2:0Entella
Mexico - Liga MX Clausura
03:35FT Veracruz1:0Monterrey
N. Ireland - Premiership Championship Group
16:00FT Coleraine1:1Ballymena United
16:00FT Crusaders6:1Glenavon
16:05FT Cliftonville1:3Linfield
N. Ireland - Premiership Relegation Group
16:00FT Ballinamallard United4:1Carrick Rangers
16:00FT Glentoran1:1Ards
16:05FT Dungannon Swifts2:0Portadown
Norway - Eliteserien
18:0080' Brann1:0Viking
Poland - Ekstraklasa Championship Group
20:30 Lechia Gdansk-:-Termalica Nieciecza
Poland - Ekstraklasa Relegation Group
15:30FT Wisla Plock1:1Ruch Chorzow
18:0080' Slask Wroclaw0:2Gornik Leczna
Romania - Liga I Championship Group
19:307' FC Viitorul Constanta0:0Astra Giurgiu
Romania - Liga I Relegation Group
14:00FT Tirgu Mures0:0Gaz Metan Medias
Scotland - Premiership
13:00FT Rangers1:5Celtic
16:00FT Aberdeen0:2St.Johnstone
16:00FT Hearts2:2Partick Thistle
16:00FT Hamilton Academical0:2Kilmarnock
16:00FT Motherwell2:3Dundee FC
Slovenia - Prva Liga
18:0080' Gorica0:0Krsko Posavje
20:30 Olimpija Ljubljana-:-Maribor
Spain - Segunda Division
16:00FT UCAM Murcia1:0Tenerife
18:0082' Levante1:0Real Oviedo
18:0082' Valladolid1:1Numancia
20:30 Zaragoza-:-Getafe
Sweden - Allsvenskan
16:00FT Hammarby4:0AFC Eskilstuna
Switzerland - Super League
17:4590' Lausanne1:3FC Vaduz
Turkey - Super Lig
15:00FT Kayserispor3:0Alanyaspor
18:0074' Trabzonspor0:0Genclerbirligi
Ukraine - Premier League Relegation Group
13:00FT Zirka3:2Karpaty
16:00FT Vorskla2:0Stal Kamianske
USA - Major League Soccer
01:40FT Toronto FC2:0Houston Dynamo
21:00 Montreal Impact-:-Vancouver Whitecaps
21:55 Orlando City-:-Colorado Rapids
USA - USL
04:35FT Portland Timbers II0:4San Antonio FC
23:00 Bethlehem Steel FC-:-FC Cincinnati
England - League 2
16:00FT Accrington Stanley1:4Luton Town
16:00FT Barnet3:1Grimsby Town
16:00FT Cambridge United2:0Crawley Town
16:00FT Carlisle United2:1Newport County
16:00FT Cheltenham Town1:0Hartlepool United
16:00FT Doncaster Rovers1:3Exeter City
16:00Abn Leyton Orient-:-Colchester United
16:00FT Mansfield Town0:1Portsmouth
16:00FT Morecambe1:1Wycombe Wanderers
16:00FT Notts County1:0Blackpool
16:00FT Plymouth Argyle2:1Crewe Alexandra
16:00FT Yeovil Town1:1Stevenage
Estonia - Meistriliiga
12:00FT Trans Narva3:1JK Sillamae Kalev
France - Ligue 2
15:00FT Troyes1:0Brest
Ireland - FAI Cup
19:00?? Greystones United-:-Sheriff YC
20:00 Killarney Celtic-:-Boyle Celtic
Italy - Lega Pro Grp. A
16:30FT Lupa Roma1:1Alessandria
16:30FT Viterbese0:0Arezzo
16:30FT Lucchese2:0Carrarese
16:30FT Renate0:2Como
16:30FT Livorno1:0Cremonese
16:30FT Prato1:0Giana Erminio
16:30FT Pontedera1:1Piacenza
16:30FT Racing Roma2:2Pistoiese
16:30FT Olbia1:0Robur Siena
16:30FT Pro Piacenza2:1Tuttocuoio
Portugal - Segunda Liga
12:15FT Portimonense3:3Leixoes
17:00FT Vitoria de Guimaraes B2:1Braga B
Russia - National Football League
07:00FT SKA-Khabarovsk0:0Spartak Nalchik
12:00FT FC Tambov1:0Luch Energiya Vladivostok
13:00FT Sibir Novosibirsk1:1Zenit St. Petersburg 2
14:00Cnc Mordovya-:-Volga Nyzhny
14:00FT Sokol Saratov1:0Tyumen
15:00FT Tosno1:1Spartak Moscow II
15:00FT Khimki1:1FC Volgar
15:00FT Fakel0:3FC Yenisey Krasnoyarsk
15:00FT Shinnik Yaroslavl2:1Neftekhimik
16:00FT Kuban Krasnodar0:1Dinamo Moscow
16:00FT Mordovya0:1Baltika
Scotland - Championship
16:00FT Ayr United0:4Hibernian
16:00FT Dunfermline Athletic3:1Greenock Morton
16:00FT Falkirk2:2Queen of South
16:00FT St. Mirren5:0Raith Rovers
18:2060' Dundee United1:1Dumbarton
Scotland - League One
16:00FT Alloa Athletic1:0Stranraer
16:00FT Brechin City1:0Albion Rovers
16:00FT East Fife0:4Airdrieonians
16:00FT Livingston4:1Peterhead
16:00FT Queen's Park0:2Stenhousemuir
Serbia - Super Liga Championship Group
19:0037' Mladost Lucani2:0Vozdovac
19:0536' Radnicki Nis1:0Javor
Serbia - Super Liga Relegation Group
16:00FT Backa Backa Palanka0:1Borac Cacak
16:00FT FK Spartak Subotica2:1Novi Pazar
19:0037' Rad Beograd0:1FK Radnik Surdulica
Singapore - S.League
13:30FT Albirex Niigata FC4:2Warriors FC
Spain - Segunda B Grp. I
18:0082' Coruxo F.C.0:2Racing de Ferrol
19:0038' U. Mutilvera0:0Izarra
Spain - Segunda B Grp. II
16:00FT Athletic Bilbao B1:0Fuenlabrada
17:30FT Zamudio SD1:3Rayo Majadahonda
18:0082' Arenas Getxo2:1SD Amorebieta
Spain - Segunda B Grp. III
17:00FT Barcelona B2:0AE Prat
18:0080' Llagostera0:1Lleida Esportiu
18:3052' Sabadell0:0CE L'Hospitalet
Spain - Segunda B Grp. IV
19:0038' La Roda1:1CD El Ejido 2012
Sweden - Superettan
16:00FT Dalkurd FF3:0Gefle
Turkey - 1. Lig
14:05FT Denizlispor0:0Elazigspor
14:30FT Yeni Malatyaspor1:0Goztepe
15:00FT Altinordu2:0Sanliurfaspor
17:30FT Adana Demirspor1:4Bandirmaspor
Algeria - Ligue 1
18:0572' USM Alger1:0CA Batna
18:0570' MC Oran0:0JS Kabylie
20:00 JS Saoura-:-MC Alger
Argentina - Primera B Nacional
18:0562' Nueva Chicago0:0Guillermo Brown
19:45 Juventud Unida Gualeguaychu-:-Almagro
20:30 Flandria-:-Central Cordoba de Santiago
Argentina - Federal A 2nd Stage - North
02:35FT Club Atletico Mitre0:2Gimnasia y Tiro
21:00 Juventud Antoniana-:-Sportivo Patria
21:00 Union Villa Krause-:-Altos Hornos Zapla
21:00 Union Aconquija-:-CA Chaco For Ever
Argentina - Federal A 2nd Stage - South
21:00 Union de Sunchales-:-Club Cipolletti
21:00 Gimnasia Mendoza-:-Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
21:00 Deportivo Madryn-:-Agropecuario
Argentina - Primera B Metropolitana
17:00FT CA Talleres Remedios de Escalada1:1Deportivo Espanol
20:30 Deportivo Riestra-:-Almirante Brown
20:30 Comunicaciones-:-Barracas Central
Azerbaijan - Premier League
14:00FT AZAL PFC Baku0:3Zira
14:00FT Sumqayit2:1FK Qabala
14:00FT FC Kapaz1:0Inter Baku
15:00FT FK Neftchi1:2Qarabag FK
Belarus - Premier League
15:00FT Naftan Novopolotsk0:3Krumkachy Minsk
17:00FT FC Minsk2:0Isloch
18:0078' Neman Grodno1:3FK Vitebsk
Bolivia - Primera Division - Apertura Adecuacion
21:00 Real Potosi-:-Universitario
23:15 Jorge Wilstermann-:-Nacional Potosi
Bosnia-Herzegovina - Premier League Championship Group
17:00FT FK Krupa1:1Zrinjski Mostar
17:00FT Radnik Bijeljina0:3FK Sarajevo
Bosnia-Herzegovina - Premier League Relegation Group
17:00FT Celik Zenica1:0FK Mladost Doboj Kakanj
Brazil - Paulista A1 Trophy Interior Playoff
02:00FT Santo Andre1:1Ituano FC
Chile - Primera Division Clausura
01:05FT Universidad de Concepcion1:0Deportes Temuco
17:00FT Universidad Catolica3:1Universidad de Chile
20:30 Cobresal-:-Huachipato
23:00 Santiago Wanderers-:-Deportes Iquique
China - Super League
09:30FT Liaoning Hongyun2:4Beijing Guoan
09:30FT Yanbian1:0Changchun Yatai
09:30FT Tianjin Quanjian2:2Jiangsu Suning FC
13:35FT Hebei CFFC4:0Tianjin Teda
13:35FT Henan Jianye2:4Guangzhou Evergrande
Colombia - Primera A Apertura
22:15 CD Jaguares-:-Patriotas
Cyprus - 1. Division Championship Playoff
15:00FT Anorthosis4:3Omonia Nicosia
Cyprus - 1. Division Relegation Playoff
17:00FT Doxa Katokopia0:1Aris Limassol
18:0077' Karmiotissa Pano Polemidion0:1Ermis Aradippou
Czech Republic - FNL
10:15FT Pardubice5:0SK Prostejov
10:15FT Zizkov0:1Banik Ostrava
17:00FT FK MAS Taborsko1:2Opava
17:00FT FK Varnsdorf2:1Znojmo
17:05FT Vitkovice1:0Usti nad Labem
Denmark - 2. Division Promotion Group
13:30FT Kjellerup2:2Kolding IF
14:00FT Brabrand2:2Avarta
14:00FT Dalum1:2Broenshoej
15:00FT Thisted4:0Marienlyst
15:00FT Aarhus Fremad1:2B 93
Denmark - 2. Division Relegation Group
15:00FT HIK2:0VSK Aarhus
15:00FT Fredensborg BI0:1Jammerbugt FC
15:00FT FC Sydvest 051:0Vejgaard
15:00FT Middelfart G og BK2:0Frem
15:00FT Naesby2:2Holbaek
15:00FT Odder IGF2:0Svendborg
Denmark - Danmarksserien Grp. 4
15:00 Aarhus Fremad-:-Vatanspor
Ecuador - Serie A - Apertura
03:00FT Deportivo Cuenca2:1River Plate
England - National League
13:15FT Aldershot Town2:0Braintree Town
13:15FT Barrow2:3Dover
13:15FT Chester FC0:2Boreham Wood
13:15FT Dagenham & Redbridge1:1Woking
13:15FT Eastleigh1:1Wrexham
13:15FT Gateshead FC0:2Bromley
13:15FT Guiseley1:1Solihull Moors
13:15FT Macclesfield Town0:0Sutton United
13:15FT Maidstone0:1Tranmere Rovers
13:15FT Southport1:1Lincoln
13:15FT Torquay United2:0North Ferriby United
13:20FT York City2:2Forest Green Rovers
England - National League North
16:00FT Telford0:0Harrogate
16:00FT Alfreton Town3:3Nuneaton Town
16:00FT Brackley Town5:2Stalybridge
16:00FT Chorley0:2Halifax Town
16:00FT Curzon4:2Boston United
16:00FT FC United of Manchester5:1Gainsborough
16:00FT Kidderminster Harriers3:1Bradford PA
16:00FT Salford City5:1Darlington 1883
16:00FT Stockport1:1Gloucester City
16:00FT Tamworth2:1Altrincham
16:05FT AFC Fylde4:2Worcester
England - National League South
16:00FT Bath City2:1Welling United
16:00FT Bishop's Stortford4:0Truro City
16:00FT East Thurrock United1:1Wealdstone
16:00FT Eastbourne Borough3:2St.Albans
16:00FT Ebbsfleet United1:0Oxford City
16:00FT Gosport Borough2:3Whitehawk
16:00FT Hampton & Richmond1:0Concord Rangers
16:00FT Hemel Hempstead0:5Weston Super Mare
16:00FT Hungerford Town1:1Chelmsford
16:00FT Margate0:3Maidenhead United
16:00FT Poole Town FC2:3Dartford
Finland - Ykkonen
16:00FT AC Oulu1:0IF Gnistan
16:00Abn GrIFK Grankulla-:-KPV
16:05FT Haka0:4Honka
France - National
15:00FT Quevilly0:2Marseille Consolat
Georgia - Erovnuli Liga
14:00FT Lokomotivi Tbilisi5:0Chikhura
18:0080' Saburtalo3:0FC Shukura Kobuleti
Germany - 3. Liga
14:00FT Chemnitzer FC1:1RW Erfurt
14:00FT Hansa Rostock1:3Wehen
14:00FT Sonnenhof Gro├časpach0:0Werder Bremen II
14:00FT FSV Frankfurt1:2Mainz 05 II
14:00FT Aalen2:1Duisburg
14:00FT Sportfreunde Lotte0:0Osnabrueck
14:05FT Jahn Regensburg0:3Holstein Kiel
14:05FT Hallescher FC1:1Magdeburg
Germany - Regionalliga Bayern
14:00FT SV Seligenporten1:21860 Muenchen II
14:00FT SV Schalding-Heining6:0Greuther Fuerth II
Germany - Regionalliga North
13:00FT Wolfsburg II3:0SV Eichede
14:00FT Luebeck1:0Lupo-Martini Wolfsburg
14:05FT Eintracht Norderstedt1:2TSV Havelse
Germany - Regionalliga Northeast
13:30FT ZFC Meuselwitz2:0BFC Dynamo
13:30FT Budissa Bautzen1:3FC Schoenberg 95
Germany - Regionalliga Southwest
14:00FT Ulm2:1Kickers Offenbach
14:00FT Hoffenheim II1:1Koblenz
14:00FT Waldhof Mannheim4:2Teutonia Watzenborn-Steinberg
14:00FT Elversberg3:1Pirmasens
14:00 Koblenz-:-Saarbruecken
14:00FT Hessen Kassel0:4VfB Stuttgart II
14:05FT Kaiserslautern II4:1Saarbruecken
Germany - Regionalliga West
14:00FT RW Essen2:1Sportfreunde Siegen
14:00FT SV Roedinghausen2:2FC Koeln II
14:05FT SC Verl0:0Borussia Dortmund II
14:05FT Viktoria Koeln 19045:1Oberhausen
14:10FT Borussia Moenchengladbach II3:3Alemannia Aachen
14:20FT Bonner SC3:1SC Wiedenbrueck
Greece - Football League
16:00FT OFI Crete1:1Apollon Smirnis
Honduras - Liga Nacional - Clausura
23:30 Honduras Progreso-:-Juticalpa
23:30 CD Marathon-:-CD Vida
23:30 CD Olimpia-:-Platense FC
23:30 CD Real Sociedad-:-Real Espana
23:30 Social Sol-:-CD Motagua
India - I-League
15:35FT Bengaluru FC3:0Churchill Brothers
15:35FT Mumbai FC0:4East Bengal Club
Indonesia - Liga 1
10:00FT Bhayangkara Surabaya United1:2PS TNI
13:30FT Persib Bandung2:0Sriwijaya FC
13:30FT Pusamania Borneo3:0Gresik United
Iran - Persian Gulf Pro League
15:30FT Padideh FC1:2Esteghlal
15:30FT Paykan2:0Saipa
15:30FT Naft Tehran1:2Saba Qom
15:30FT Esteghlal Khuzestan0:0Gostaresh Foolad FC
15:30FT Persepolis3:3Zob Ahan
15:30FT Sepahan2:0Tractor Sazi Tabriz
15:30FT Machine Sazi FC0:1FC Mashhad
15:30FT Sanat Naft Abadan0:1Foolad Khuzestan
Ireland - 1. Division
20:30 Longford Town-:-Athlone Town
Japan - J. League 2
06:00FT Fagiano Okayama FC0:2Shonan Bellmare
06:00FT Renofa Yamaguchi0:3V-Varen Nagasaki
06:00FT Ehime FC2:0Montedio Yamagata
07:00FT Mito Hollyhock3:2Machida Zelvia
07:00FT Oita Trinita1:3Kyoto Sanga FC
07:05FT Avispa Fukuoka1:0Tokyo Verdy
08:00FT JEF United Chiba2:0Tokushima Vortis
08:00FT Roasso Kumamoto1:4Yokohama FC
11:00FT Matsumoto Yamaga4:0Kamatamare Sanuki
11:00FT FC Gifu1:0Zweigen Kanazawa
12:05FT Thespakusatsu Gunma1:4Nagoya Grampus Eight
Jordan - Premier League
15:00FT Ramtha SC2:1That Ras
17:35FT Al-Baqa'a0:2Al-Faisaly
Kazakhstan - Premier League
12:00FT Shakhter Karagandy1:2Ordabasy Shymkent
12:00FT Tobol Kostanay0:0Irtysh Pavlodar
12:00FT Kaisar Kyzylorda0:3FC Astana
13:00FT Okzhetpes Kokshetau2:1Aktobe
14:00FT Kairat Almaty4:1Akzhaiyk Uralsk
14:00FT Taraz1:2Atyrau
Kenya - Premier League
14:00FT Muhoroni Youth FC0:1Tusker FC
14:00FT Posta Rangers1:1AFC Leopards
14:00FT Chemelil Sugar1:1Kariobangi Sharks
14:00FT Nzoia Sugar FC1:1SoNy Sugar
Latvia - Virsliga
13:00FT SK Babite1:2FS Metta/LU
17:00FT FK Liepaja1:3FK Spartaks
Lithuania - A Lyga
12:00FT Lietava Jonava1:4Suduva
14:00FT Stumbras Kaunas1:1Traku FK
Morocco - Botola Pro
17:00FT JSK Chabab Kasba Tadla2:0RSB Berkane
17:05FT Raja Casablanca4:0MAT Tetouan
19:306' Hassania Agadir0:0OCK Khouribga
Norway - 2. Divisjon Avd. 2
16:00 Fram-:-Nest Sotra
Paraguay - Division Profesional - Apertura
01:10FT Deportivo Capiata0:1Sol de America
23:00 Luqueno-:-Sportivo Trinidense
Peru - Primera Division Torneo de Verano Grp. A
18:0077' Academia Cantolao2:0Union Comercio
20:30 FBC Melgar-:-Alianza Atletico
Peru - Primera Division Torneo de Verano Grp. B
22:30 Deportivo Municipal-:-CD UT Cajamarca
Poland - 1. Division
17:00FT GKS Katowice3:0GKS Tychy 71
18:0079' Zaglebie Sosnowiec3:1Wisla Pulawy
18:0575' Chojniczanka Chojnice0:1Sandecja Nowy Sacz
18:0566' Bytovia Bytow0:0Olimpia Grudziadz
18:30HT Stomil Olsztyn0:0Pogon Siedlce
19:0037' Wigry Suwalki0:0MKS Kluczbork
Poland - 2. Division
14:05FT Rakow Czestochowa1:0Blekitni Stargard
16:00FT Warta Poznan0:1ROW Rybnik 1964
16:30FT Odra Opole1:1Puszcza Niepolomice
17:10FT Stal Stalowa Wola1:0Gryf Wejherowo
17:10FT GKS Belchatow3:2KS Legionovia Legionowo
17:10FT Olimpia Elblag3:0Siarka Tarnobrzeg
17:10FT Kotwica Kolobrzeg1:2Olimpia Zambrow
Russia - PFL Zone Center
13:00FT Torpedo Moscow3:0Arsenal Tula II
14:00FT Zenit Penza3:1Kaluga
16:00FAA FC Oryol0:3Vityaz Podolsk
Russia - PFL Zone South
15:00FT Afips Afipsky3:1Druzhba
Saudi Arabia - Premier League
19:50 Al Ittihad-:-Al-Faisaly
19:50 Al-Wehda-:-Al Hilal
19:50 Al Qadasiya-:-Al-Ettifaq
19:50 Al Nassr FC-:-Al Shabab
19:50 Al Khaleej-:-Al Fateh FC
19:50 Al-Taawon-:-Al Batin
Scotland - League Two
16:00FT Annan Athletic5:1Montrose
16:00FT Arbroath3:2Elgin City
16:00FT Clyde1:1Berwick Rangers
16:00FT Cowdenbeath1:1Forfar Athletic
16:00FT Edinburgh City1:0Stirling Albion
South Africa - Premier Soccer League
15:00FT Free State Stars1:2Polokwane City
18:0081' SuperSport United1:2Kaizer Chiefs
20:15 Orlando Pirates-:-Chippa United
South Korea - K. League Classic
08:00FT Jeonnam Dragons2:1Gangwon FC
08:00FT Pohang Steelers1:2Sangju Sangmu
South Korea - K. League Challenge
08:00FT Ansan Greeners0:1Seongnam FC
08:00FT FC Anyang0:1Busan I'Park
Switzerland - Challenge League
17:45FT Winterthur3:2Aarau
17:4590' Wohlen1:2Xamax
Thailand - Thai League
12:45FT Thai Honda1:3Chonburi
13:00FT Ubon UMT FC2:1Sukhothai FC
14:05FT Nakhon Ratchasima FC0:0Bangkok United
15:00FT Buriram United3:0Sisaket FC
U.A.E. - Arabian Gulf League
16:00FT Al-Ahli2:2Al-Sharjah
16:05FT Hatta0:5Al-Jazira
18:45HT Al-Ain0:0Al-Wahda
Uruguay - Primera Division Apertura
20:30 Cerro-:-Fenix
20:30 Boston River-:-Sud America
20:30 Liverpool FC-:-Juventud de las Piedras
Venezuela - Primera Division - Apertura
21:00 Deportivo Zulia-:-Metropolitanos FC
International - Champions League Final Stage
17:00FT Paris SG2:0Barcelona
20:45 Olympique Lyonnais-:-Manchester City
Denmark - 3F Ligaen Championship Group
13:00FT Skovbakken1:2Fortuna Hjoerring
14:30Pst Ballerup-Skovlunde-:-Vejle Boldklub
15:00FT Broendby7:1KoldingQ
Denmark - 3F Ligaen Qualification Group
12:00FT Naesby BK3:1Varde
12:30FT SoenderjyskE2:2Sundby
13:00FT Odense Q5:0VSK Aarhus
Norway - Toppserien
15:05FT Vaalerenga2:2Arna-Bjoernar